דף הבית » חדשות מקומיות » הכל על כפר סבא והחדשות האחרונות שלה
חדשות כפר סבא

הכל על כפר סבא והחדשות האחרונות שלה

כפר סבא היא עיר בישראל, השוכנת במישור השרון, בערך באמצע הדרך בין תל אביב לחיפה. כפר סבא הוקמה בשנת 1922 כיישוב חקלאי על ידי עולים מגרמניה. בשנת 1929 היא הפכה לעיירה היהודית הראשונה שקיבלה מעמד של מועצה מקומית לאחר שעבר חוק מוניציפאלי.

כפר סבא ממוקמת 10 ק”מ מזרחית לים התיכון, ומתגוררים בה למעלה מ-65,000 תושבים. שטח השיפוט שלה משתרע על פני 34,000 דונם (34 קמ”ר). מתוכם 10,000 דונם קרקע חקלאית. כפר סבא היא מרכז אזורי לאוכלוסייה הערבית בישראל. היא גדלה לעיר גדולה וידועה בשם “העיר הירוקה” מכיוון שלרוב המוחלט של התושבים יש דירות קטנות או בתים בשטחים ירוקים; הישראלים קוראים לזה “לבן-ירוק”. העיר משתרעת עד למעלה מ-2 ק”מ מ באורך. KFAR סבא הוקמה בשנת 1922 על חורבותיו של כפר ערבי בשם קסטל, שנהרס במהלך הכיבוש הבריטי של פלסטין במלחמת העולם הראשונה. פירוש השם “כפר חדש” בערבית. כפר סבא נחשבת כאתר קדוש רגיש בעיני המוסלמים מכיוון שהיא מכילה את שרידי אבו שושה, מנהיג מוסלמי בולט.

עיריית כפר סבא

כפר סבא היא עיר במישור השרון, ישראל. היא ממוקמת בערך באמצע הדרך בין תל אביב לחיפה, והיא אחת הערים העתיקות בארץ.

Kfar Saba Municipality was created in 1921 as a result of an administrative decision by the British authorities to create local councils for Palestine. כפר סבא נבחרה כאתר מטה מינהלי מכיוון שהייתה לה גישה נוחה לתל אביב ולחיפה.

חברי המועצה הראשונים של העירייה נבחרו ב-9 בספטמבר 1921, כאשר דוד כהן נבחר לראש העיר.

mynet kfar saba

mynet kfar saba הוא בלוג ישראלי הפעיל משנת 2009 ומתעדכן מדי יום על ידי הכותב, ד”ר סמי כפרסבא.

The blog discusses a wide range of topics ranging from politics to economics to environmental issues and social justice issues in the Middle East and Africa with a focus on Israel, Palestine, Lebanon, Jordan, Syria, Egypt and Morocco.

הבלוג מכסה גם מגוון נושאים כמו פוליטיקה במזרח התיכון, טרור אסלאמי ואיסלמיזם באפריקה וכן חדשות בינלאומיות אחרות על המזרח התיכון.

חדשות השרון

חדשות השרון הוא עיתון שהוקם על ידי קבוצת מהגרים יהודים ממזרח אירופה שהתיישבו באזור השרון שבמסצ’וסטס. העיתון מתפרסם כיום בעברית ובאנגלית, אך הוא התחיל את דרכו כעיתון כלל יהודי, עם מאמרים שנכתבו ביידיש בלבד.

חדשות רעננה

רעננה היא ישוב בישראל השוכן במישור השרון שבמחוז המרכז. הוא ממוקם 31 קילומטרים מתל אביב ו-38 קילומטרים מירושלים.

אוכלוסיית רעננה מנתה 106,000 תושבים בסוף 2017, מה שהופך אותה לעיר הרביעית בגודלה בישראל. ראש עיריית רעננה הוא יואב סגלוביץ’.

העיירה הוקמה ב-6 בדצמבר 1947 על ידי עולים ופליטים מאירופה שהיו חלק מקבוצה בשם “גשר”. השם “רעננה” מגיע משתי מילים: “רה” שפירושה “הסתכל” או “הסתכל החוצה” ו”ננה”, שפירושה “פורה”.

חדשות הרצליה

חדשות הרצליה הוא אתר חדשות בשפה העברית.

האתר נוסד בשנת 1999 על ידי אריק דברת, בנו של ראש ממשלת ישראל לשעבר בנימין נתניהו. חדשות הרצליה גדלה עם השנים ומספקת כיום תוכן באנגלית, ערבית, ספרדית, צרפתית ורוסית.

האתר מכסה מגוון רחב של נושאים כולל פוליטיקה, עסקים, טכנולוגיה, בריאות וסביבה. הוא מפרסם גם סיפורים מקוריים בנושאים כמו יחסי ישראל עם רוסיה וסין.

חדשות ירושלים

ירושלים היא עיר שעמדה במרכזם של סכסוכים רבים במשך מאות שנים. העיר קדושה ליהודים, לנוצרים ולמוסלמים כאחד, והיא סמל לשלוש הדתות המונותאיסטיות הגדולות. על ירושלים נלחמו פעמים רבות בהיסטוריה, אך היא תמיד נשארה בשליטה אסלאמית עד 1948, אז קמה מדינת ישראל.

בשנת 1967 ניצחה ישראל במלחמת ששת הימים והשתלטה מירדן על מזרח ירושלים. הניצחון הזה נתן להם שליטה על ירושלים כולה לראשונה בהיסטוריה. הדבר לא התקבל בעין יפה במדינות מוסלמיות והפגנות פרצו במדינות כמו מצרים, עיראק, ערב הסעודית וסוריה.

ארצות הברית מכירה בירושלים כבירת ישראל בעוד שרוב המדינות האחרות אינן מכירות בהחלטה זו.

חדשות נתניה

נתניה היא עיר מרכזית בישראל, השוכנת לחוף הים התיכון. בעיר מתגוררים כ-219,600 תושבים.

נתניה נוסדה על חורבות עיר נמל עתיקה בשם ניפוליס. השם הישן ניתן על ידי היוונים שבנו שם מקדש לאפולו וקראו לו אפולוניה.

וואלה חדשות

וואלה הוא אתר החדשות הפופולרי בישראל. הוא כתוב בעברית ובערבית, תוך התמקדות בחדשות ישראליות ומזרח תיכוניות.

וואלה הושקה ב-2009 כמיזם משותף של “הארץ” וחברת בזק, חברת התקשורת הגדולה בישראל. אתר וואלה מספק תכנים מ”הארץ” וכן תכנים מקוריים של צוות וואלה.

אתר וואלה מציע שירותים בחינם וגם בתשלום. הגרסה החינמית של האתר מספקת סיקור בסיסי של כותרות, עם אפשרות לרכישת מנוי פרימיום לכיסוי מעמיק יותר.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן