דף הבית » חדשות מקומיות » החדשות החמות של טבריה והסביבה
חדשות טבריה והסביבה

החדשות החמות של טבריה והסביבה

טבריה היא עיר יפה באזור הגליל בישראל. הוא מוקף בהרים ויש לו הרבה מה להציע. יש הרבה מקומות לבקר ודברים לעשות בעיר הזו.

במדור זה נדבר על הנעשה בטבריה והסביבה.

העיר טבריה שוכנת על שפת הכנרת והיא אחת הערים החשובות בישראל. יש בה אוכלוסייה של כ-20,000 איש. טבריה נוסדה על ידי הורדוס אנטיפס, אשר מונה על ידי הקיסר הרומי טבריוס להיות הטטררך על חלקים מיהודה. לעיר היסטוריה ארוכה ועשירה שתחילתה בימי קדם. ; העיר נודעה בשם “עיר ישו” ונקראה לכבוד הקיסר שבנה אותה. על פי המסורת, כאשר יוסף ומריה מצאו מחסה מרדיפות הורדוס אנטיפס במצרים, הם הגיעו לעיר בשם טבריה שעל הכנרת. ההתיישבות במקום זה מתחילה לפני 3000 לפני הספירה . העיר נחשבת קדושה לכל שלוש הדתות האברהמיות הגדולות, הנצרות, האסלאם והיהדות. הוא הוחזק על ידי רבים לאורך ההיסטוריה, כולל הצלבנים, שכינו אותו “לאמוס” לפני שנודע כטבריה. טבריה משכה מספר מבקרים דתיים במשך מאות שנים בגלל חשיבותה בכל אחת מהמדינות.

מרימים את טבריה מהקרשים

להעלות את טבריה מהקרשים היא עיר עתיקה שהתגלתה על ידי צוללנים בשנת 2001 ליד ישראל. מאמינים שזה בערך 300 לפני הספירה ותמיד היה מקור קסם לארכיאולוגים ולחובבים כאחד.

בשנת 2001, צוללנים מצאו ליד ישראל עיר שקועה עתיקה שאותה קראו להעלאת טבריה מהלוחות. תגלית זו ריתקה ארכיאולוגים וחובבים כאחד מכיוון שהיא מספקת תובנה על החיים בחלק זה של העולם לפני מאות שנים. Mountainside City הוא מה שנקרא לפני שהארכיאולוגים החלו לחפור בה. לאחר מחקר ראשוני, הם גילו שעיר זו מתוארכת לשנים 1020-1050 לספירה ומכילה מספר מבנים וכבישים מרשימים. הממצא המרשים ביותר עד כה הוא האמבט הענק עם ריצוף פסיפס שאורכו מוערך ביותר מ-12 מטרים. מעבר לאלה ממצאים מרשימים, העיר מלאה בתגליות מעניינות נוספות, כמו עמוד סדוק עם שלושה ראשים ושמונה זרועות. ההריסות כעת מרוסקות. לא ידוע מה קרה להם בדיוק, אבל זה תוארך לסביבות 300-400 לספירה וננטש זמן קצר לאחר מכן. הסיבה הסבירה ביותר היא שיטפון בעידן יוסטיניאנוס שיצר א מַפּוֹלֶת בּוֹץ. האתר נמצא למרגלות הר ארגאוס, הר גדול מאוד במערב טורקיה. כיום, היא עומדת כעיירה עצמאית עם אספקת מים וייצור חקלאיות משלה. הכלכלה המקומית מונעת בעיקר מתיירות בשל ההיסטוריה והיופי הטבעי שלה. כדוגמה, האטרקציה הפופולרית ביותר בעיר היא אמת המים של איקוניון שהשתמרה היטב, שהיא הארוכה ביותר בטורקיה. העיירה התיישבה לראשונה על ידי בני אדם בעידן הומרוס והייתה ידועה בשם “איקוניון”. השם נגזר מאלת המים והפוריות היוונית, Ekhōn עבור “מים” ו”סגול” עבור צבעו.

אולטראס טבריה בלאומית

האולטראס טבריה בלאומית הם קבוצת אוהדי כדורגל המתגוררים בעיר לאומית. הם נחשבים לאחת הקבוצות המסוכנות ביותר בישראל והיו אחראים למספר רב של מקרי מוות, פציעות ונזק לרכוש.

מאז הקמתה ב-2004, הקבוצה הייתה מעורבת בהתפרעויות רבות עם קבוצות אוהדי כדורגל אחרות. בשנת 2005, הם נאסרו מהאצטדיון שלהם לחמש שנים לאחר התנגשות אלימה עם המשטרה שהביאה ליותר מ-100 מעצרים.

ב-2009 היו האולטראס טבריה מעורבים בסכסוך עם אוהדי הפועל תל אביב שגרם למוות של אדם אחד ולעשרות פצועים. הסכסוך החל כשאוהדי הפועל תל אביב תקפו את אנשי אולטראס טבריה במשחק בין הפועל תל אביב והפועל פתח תקווה. בשנת 2013 נאסר על האולטראס טבריה להגיע למשחקים בשל מעורבותם במספר מעשי אלימות, כמו השלכת אבוקות ופצצות עשן למגרש. בשנת 2014 נעצרו שני חברי אולטראס בטבריה בגין תקיפת אוהד יריב במשחק בין האפו תל אביב והפועל חיפה. אולטראס טבריה היה מעורב בכמה אירועי אלימות, בהם תקיפות של אוהדים יריבים והשלכת אבוקות למגרש. בשנת 2009 נאסר על טבריה להגיע למשחקים לאחר מותו של אדם במלחמת אוהדים מול הקבוצה היריבה הפועל תל אביב.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן