דף הבית » חדשות מקומיות » האזינו לחדשות אשקלון המאוחרות
אשקלון חדשות

האזינו לחדשות אשקלון המאוחרות

אשקלון היא עיר קטנה במחוז הדרום בישראל. הוא ממוקם על חוף הים התיכון, כ-60 ק”מ דרומית לתל אביב ו-35 ק”מ צפונית לבאר שבע. העיר מונה כ-143,000 תושבים. השם אשקלון מוזכר ברישומים מצריים עתיקים משנת 1350 לפנה”ס, אך רק כשהגיעו פלשתים במאה ה-12 לפנה”ס הפכה אשקלון לעיר חוף חשובה. אשקלון משמשת כיום כמקום לאחד מנמלי הים ואזורי התעשייה הגדולים בישראל.

ב-31 באוקטובר 2012 קבע בית משפט מצרי כי העיר המצרית העתיקה אשקלון היא חלק מישראל של ימינו. לא ברור אם ההחלטה שקיבל בית המשפט תוכר מעבר למצרים. עוד קבע בית המשפט כי העיר רפיח שבדרום המדינה, הנמצאת כיום בשליטת החמאס הפלסטיני, היא חלק מעזה ולא ישראל. ממשלת מצרים הפסיקה להכיר בריבונותה של ישראל על ירושלים, עליה טענה מאז 1948.

מה קורה באשקלון

אשקלון היא עיר בישראל על חוף הים התיכון, כ-50 ק”מ דרומית לתל אביב.

היא נוסדה בשנת 1955 ומונה 200,000 תושבים.

אשקלון היא אחת הערים העתיקות בעולם, שהוזכרה לפני יותר מ-2,000 שנה על ידי ההיסטוריון המצרי הקדום מאנטו.

העיירה הישראלית אשקלון היא אחת המושפעות מהסכסוך בעזה.

העיירה הייתה נתונה להתקפות רקטות במשך שנים ובשל כך ספגו מספר הרוגים.

לאחרונה, אשקלון נתונה לעלייה באלימות מצד חמושים פלסטינים. צבא ההגנה לישראל הגיב בתקיפות אוויריות ובירי ארטילרי לעבר יעדי חמאס בעזה.

אשקלון נט

אשקלון נט, ספקית שירותי האינטרנט הראשונה בישראל, נוסדה בשנת 1994. החברה מספקת גישה לאינטרנט בחיוג ובפס רחב, מחשוב ענן, אירוח מנוהל ושירותים נוספים.

ב-2018 אשקלון נט נרכשה על ידי בזק תמורת 242 מיליון דולר.

ashdod online

Ashdodnet.com הוא האתר הראשון המספק מדריך מקיף על כל הערים והיישובים הגדולים בישראל. האתר כולל תוכן עשיר, מפות אינטראקטיביות ומידע מפורט על כל עיר ויישוב בישראל.

האתר נוצר על ידי יזמים ישראלים שרצו ליצור משאב נקודתי לכל מי שרוצה לחקור את ישראל על כל אוצרותיה.

סיקור האתר כולל כותרות מקומיות, אזוריות ובינלאומיות וכן ניתוחים מעמיקים של אקטואליה בישראל.

אשדוד דרום

אשדוד היא עיר במחוז הדרום בישראל. הוא ממוקם לאורך חוף הים התיכון, בין תל אביב מצפון לאשקלון מדרום. נמל הים העתיק של אשדוד מתוארך לשנת 1470 לפני הספירה, והיה צומת חשוב למסחר בין אפריקה, הודו ואירופה.

העיר מהווה מרכז לפרויקטי פיתוח ישראלים מאז 1948. בשנים האחרונות היא הפכה למרכז היי-טק מרכזי. אוכלוסיית אשדוד גדלה במהירות בשנות ה-90 וה-2000, כאשר עולים מרוסיה החלו להגיע בכמות גדולה.

העיר אשדוד היא העיר החמישית בגודלה בישראל והיא ממוקמת על קו החוף של הים התיכון. אוכלוסיית אשדוד מונה כ-200,000 איש.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן