דף הבית » מידע מקצועי » כמה דברים שלא ידעתם עליהם: חדשות העולם הגדול
כמה דברים שלא ידעתם עליהם חדשות גדולות מהעולם

כמה דברים שלא ידעתם עליהם: חדשות העולם הגדול

חדשות עולמיות, חדשות בינלאומיות, או אפילו סיקור חוץ הם מונחים המשמשים בתעשיית החדשות כדי להתייחס לחדשות מרעננות הנוגעות לאומה או לנושא כלל עולמי. זוהי תת-קבוצה של עיתונות העוסקת במידע שהושג או נחקר באמצעות כלי תקשורת למרחקים ארוכים כמו טלפון, טלוויזיה בלוויין או אינטרנט, כמו גם מידע שנשלח על ידי כתבים זרים או סוכנויות חדשות.

יש בעצם שתי קטגוריות של כתבים שמסקרים עניינים בינלאומיים: כתבים זרים במשרה מלאה שעובדים עבור ארגוני חדשות, ושליחים מיוחדים שנשלחים לחו”ל לסקר סיפור ספציפי ומוצבים שם לזמן קצר.

חדשות כלכליות בעולם

האופן שבו מדינות משתפות פעולה מארגנות ומנהלות את הכלכלה העולמית השתנה באופן דרמטי במהלך העשורים האחרונים. הן תנועת האנשים והן זרימת הסחורות והשירותים בין מדינות מושפעות מהשינויים הללו. משבר כלכלי עולמי עלול לנבוע מתנודות מוגזמות במערכת הכלכלית הבינלאומית הזו, כפי שראינו מספר פעמים במהלך המאה האחרונה.

העסקאות הכלכליות הבינלאומיות הקשורות זו בזו המתרחשות בין מדינות רבות מכונות הכלכלה העולמית. המדינות הנוגעות בדבר עלולות לחוות השפעות חיוביות או שליליות מפעולות כלכליות אלו.

השווקים המתעוררים הם כיום אחד המניעים העיקריים של הצמיחה הכלכלית העולמית כתוצאה מהגידול באוכלוסיית העולם. ההתרחבות והעקשנות של השווקים המתעוררים מעודדים את הכלכלה העולמית. עליך להבין את הרעיון של מיקרו-כלכלה לפני שתעבור לפריט הבא. במונחים של הקצאת משאבים וקבלת החלטות, הכוונה היא לחקר התנהגות משק הבית, הפרט והתאגיד.

חדשות וואלה

אתר החדשות המוביל של ישראל, וואלה, זוכה ליותר מ-150 מיליון מבקרים חודשיים, יותר מ-40 מיליון צפיות חודשיות בסרטונים, ולמעלה מ-2.5 מיליון עוקבים ברשתות החברתיות. מדי יום, למעלה מ-1.5 מיליון ישראלים ניגשים לאתר וואלה ולאפליקציית הסלולר!

מערכת החדשות של וואלה! מדובר באחד הגדולים, הנחשבים והמשפיעים בישראל, עם צוות עיתונאים מהשורה הראשונה המורכב מעשרות כתבים, עורכים וצלמים שמביאים את הסיפורים החמים ביותר לקהל הגולשים, עשרים וארבע שעות ביממה. , שבעה ימים בשבוע, על חדשות, ספורט, עסקים, תרבות, סלבריטאים, אוכל, אופנה, בריאות ועוד.

ואלה מפעילה שני אולפני היי-טק: אולפן טלוויזיה המשלב טכנולוגיית וידאו ואינטרנט מתקדמים כדי לאפשר הפקות שידורי טלוויזיה בזמן אמת, ואולפן חברתי המתמקד בהפקות פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק.

כמדריך האינטרנט הישראלי הראשון בעסק “טלטל ערוזי תקשוב בע”מ”, וואלה! החל לפעול בשנת 1995. וואלה! הונפקה ב-1999, ומניותיה נסחרו בבורסה לניירות ערך בתל אביב. חברת הטלקום הישראלית בזק הסבה את Voila! באפריל 2012 למיזם פרטי. חברת המדיה ג’רוזלם פוסט, המחזיקה גם במעריב, רדיו 103fm וספורט 1, רכשה את וואלה בדצמבר 2020.

חדשות בעברית

על מנת להעביר מידע בעברית על המתרחש ברחבי ארה”ב לכלל האוכלוסייה הישראלית בארץ, הוקם בשנת 2017 אתר חדשות העברית בכישרון ובכושר המצאה, תוך התאמה למציאות התקשורתית. לצד מתן עדכונים בזמן אמת ומגוון חומרי קריאה בנושאים שונים, האתר נגיש למשתמשים המחפשים מנוע חיפוש בתחומי התעסוקה, הדיור, החינוך והרכש. היא משמשת גם כפלטפורמה לפרסום ממוקד המותאם לצרכי המפרסם.

מגורים בחו”ל עלולים לגרום לנו מדי פעם להרגיש מנותקים מהזהות שלנו כישראלים. תפיסה זו הולידה את הרעש העברי, פרויקט שנועד לחבר בין ה”מושבות” הישראליות הפרוסות על פני ערי המדינה על ידי גישור בין פערים גיאוגרפיים ותרבותיים מקומיים.

 

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן