דף הבית » מידע מקצועי » חדשות רמלה: כל מה שחשוב לדעת
חדשות רמלה כל מה שחשוב לדעת

חדשות רמלה: כל מה שחשוב לדעת

עיר במחוז המרכז של ישראל נקראת רמלה או רמלה. רמלה היא כיום אחת מערי הגזע המעורב בישראל, עם אוכלוסיות יהודיות וערביות נכבדות.

הנסיך האומיי סולימאן בן עבד אל-מאליק בנה את העיר בתחילת המאה השמינית לספירה כמרכז המנהלי של ג’ונד פילסטין, האזור שעליו פיקח בבילאד א-שאם לפני שעלה לח’ליפות בשנת 715. חשיבותה האסטרטגית והפיננסית של העיר באה לידי ביטוי. ממקומו בצומת ויה מאריס, שחיבר את קהיר עם דמשק, ומהדרך מירושלים לנמל יפו בים התיכון. הוא בלע במהירות את העיר לידה הסמוכה, שתושביה עברו לעיר החדשה. רמלה עלתה במהירות לגדולה כמרכז המסחרי של פלסטין, מרכז לייצור כלי חרס, צבעים, טקסטיל ושמן זית, כמו גם מקום מגורים של אקדמאים מוסלמים רבים. במאות ה-10 וה-11, כשהפאטימים והסלג’וקים שלטו בעיר, שיבחו גיאוגרפים את עושרה.

לפני מלחמת ערב-ישראל ב-1948, הייתה רמלה ביתם של רוב אוכלוסייה ערבית, אולם רבים מהם גורשו או ברחו. אז חזרו מהגרים יהודים לעיירה להתיישב. רמלה היא אחת מערי הגזע המעורב בישראל כיום, עם 76% יהודים ו-24% ערבים.

קבל עוד חדשות רמלה על ידי ביקור באתר זה:

https://www.ynet.co.il/topics/%D7%A8%D7%9E%D7%9C%D7%94

מבזקי חדשות רמלה

• כ-50 תוכים חולצו מבית גידול לא חוקי ברמלה שם הוחזקו בתנאים מחרידים.

היצורים התגלו בכלובים זעירים וקלסטרופובים במקלט חשוך ומאוורר גרוע. הם ניצלו בזכות שיתוף פעולה של עיריית רמלה, משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים.

היום (ד’) שיתפו פעולה רשות הטבע והגנים, משרד החקלאות ועיריית רמלה לחילוץ מוצלח של למעלה מ-50 תוכים שהוחזקו בתנאים לא נוחים בתוך מקלט של בניין מגורים ברמלה.

התוכים שוכנו בכלובים חשוכים ולא מאווררים מספיק, חסרי תנאים בסיסיים לצמיחתם והיו בעלי מקלות זקופים מלאי צואה ופסולת שסיכנו את חייהם. לחלק מהתוכים יש בעיות בריאות שאינן מטופלות.

• “שכנעו ילד להכות אותו וכלאו אותו באמבטיה”, מספרת אם לפעוט שעבר טיפול לא טוב בגן שפלה.

נטלי עמר סיפרה לאולפן ynet כי לילדה יש ​​הפרעת דחק פוסט טראומטית כתוצאה מהתקיפה שעברה מצד אנשי צוות הגן הפרטי – שארבעה מהם הוגשו אתמול כתבי אישום בגין התעללות ב-10 פעוטות – לפני כשנה וחצי. “הם עצרו ממנו לאכול, וכשנודע לנו על זה, העולם שלנו היה הרוס. המתעללים מסתובבים בגלוי ברחובות, והבן שלי נתקל בהם”, היא הצהירה

אמו של אחת הפעוטות, נתלי עמר, ציינה הבוקר (חמישי) בראיון לאולפן ynet כי בנה סובל מפוסט טראומה כתוצאה מההתעללות שעבר לפני כשנה וחצי. ארבעה מעובדי הגן הפרטי “רחל לי” במושב עזריה הסמוך לרמלה הוגשו אתמול כתבי אישום חמורים בגין התעללות בילדים צעירים בגן. לטענתה, “המתעללים הולכים חופשי והבן שלי נתקל לעתים קרובות באחד מהם במושב, וזה מחזיר אותו אחורה”.

נטלי נזכרה ברגע שבו הבינה שמשהו לא בסדר: “לפני כשנה וחצי, הבן שלי, ילד בן שלוש, אמר לי שכאבה לו היד לפני שיצאנו לאירוע”. “הוא נתן לנו הסבר מפורט על מה שהתרחש בגן. אמרנו שהן כנראה ההערכות המשכילות של הילד כי לא חשבנו שזה אמיתי ולא המצאנו את זה. עם זאת, כשיש אי ודאות, יש ברור שאין אי ודאות, ואנחנו מניחים מכשיר בנעל של הילד”.

חדשות רמלה לוד פלילי

• לוד: חמק מהשוטרים ונסע, תוך שהוא מפקיר את בתו הצעירה ואקדח במכונית.

משטרת ישראל ניהלה בליל שבת (25 ביולי) פעולות מבצעיות בלוד, כאשר נתקלה ברכב שעורר את חשדם והורה לעצור אותו. נהג הרכב החשוד נמלט מהמקום ונמלט לאחר שהמשטרה ביקשה לבדוק את הרכב כשהוא משאיר בתוכו את בתו בת ה-3. במהלך חיפוש המשטרה ברכב התגלה נשק מסוג גלוק, והחשוד נתפס ונלקח למעצר לאחר שיחידות משטרה נוספות באזור ביצעו סריקות.

• החשודים בהפצת תמונות וסרטוני עירום של הילדה נלקחו למעצר.

בשבועות האחרונים הייתה יחידה 105 מושא לחקירה סמויה כתוצאה מתלונות וראיות שנאספו בנוגע לקבוצה הסגורה “שיתופים” באפליקציית טלגרם, שבה חברים מחליפים התכתבויות מיניות מפורשות תוך שיתוף בחשאי סרטונים ותמונות של קטינים ישראלים. מבוגרים.

במשטרה מדגישים כי הפצה או פרסום של סרטים ותמונות בעלי אופי מיני מפורש ללא הסכמת הנבדקים מהווה עבירה חמורה על פי חוק הווידאו ועונשה המרבי של 5 שנות מאסר.

מעריב רמלה

פורטל האינטרנט “המקומי” הוא האתר הפופולרי ביותר באזור ומשפיע על מה שעומד על סדר היום הציבורי בו. האתר מספק סיכומים של מידע בלעדי וכן חדשות בזמן אמת למשתמשים.

בפורטל מידע על כל פעילויות התרבות היומיומיות בשכונה, שמועות עסיסיות, ועדת הנדל”ן והתעסוקה המקומית הגדולה ביותר ועוד.

דף האינטרנט הוא חלק מזכיינית מעריב “הקומון”, המספקת עיתונים שבועיים בחינם לעשרות אלפי בתים בדיוור ישיר. העיתון “רמת גן-גבעתיים המקומי” עמד בראש הקטגוריה המקומית בסקרי TGI שהושלמו במהלך השנתיים הקודמות מבחינת תפוצה וחשיפה.

כתב העת פופולרי בקרב קוראיו ומספק לחברות באזור פלטפורמת פרסום יעילה וכדאית.

למידע נוסף בכתובת https://www.maariv.co.il/

 

 

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן