דף הבית » חדשות עדכניות » מה זה חדשות בלי צנזורה
חדשות בלי צנזורה

מה זה חדשות בלי צנזורה

הצנזורה היא סוג של תעמולה שהייתה נפוצה בעבר. הוא משמש כדי לשלוט במה שאנשים חושבים ואומרים. הממשלה משתמשת בשיטה זו כדי לשמור על כוח ושליטה על האוכלוסייה. תהליך זה ניתן לראות במדינות רבות, כמו סין וצפון קוריאה.

הצורה הראשונה של צנזורה הוצגה על ידי המלך לואי ה-14, שהורה להגיש את כל הפרסומים הזרים לאישור לפני שניתן יהיה להפיץ אותם בצרפת. המהפכה הצרפתית הביאה לצנזורה נוספת, כאשר האספה הלאומית העבירה חוק שאסר כל פרסום ללא אישור מוקדם מהממשלה.

כיום, יש לנו הרבה פלטפורמות מדיה חברתית המשמשות להפצת חדשות ללא צנזורה- פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וכו’. פלטפורמות אלו נותנות לאנשים הזדמנות לראות מה קורה סביבם ללא כל הגבלות שהוטלו על ידי

הרעיון של חדשות ללא צנזורה אינו חדש. הוא הוצג לראשונה בספר בשם “1984” מאת ג’ורג’ אורוול. הספר מספר סיפור על חברה דיסטופית שבה הממשלה שולטת במחשבותיו ובמעשיו של האנשים.

כיום, מדינות מסוימות מנסות לשלוט במה שאזרחיהן יכולים לראות ולקרוא באינטרנט באמצעות צנזורה. הדוגמה הפופולרית ביותר היא סין, שבה פלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר אסורות, ואנשים צריכים להשתמש בדרכים לא ברורות יותר כדי לגשת אליהן.

בשנים האחרונות הפכה המדיה החברתית לכלי חשוב לשיתוף מידע עם אנשים אחרים ברחבי העולם. זו הסיבה שממשלות רבות מנסות לשלוט במה שהאזרחים שלהן יכולים לראות באתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק או טוויטר על ידי צנזורה.

חדשות טלגרם

טלגרם היא אפליקציית מסרים מיידיים בחינם המאפשרת לאנשים לשוחח זה עם זה, כמו גם לשתף סרטונים, תמונות וקבצים.

טלגרם נוצר בשנת 2013 על ידי האחים הרוסים ניקולאי ופבל דורוב. האפליקציה נקראה במקור “טלגרם” מכיוון שהיא נוצרה עבור שירות המסנג’רים שלהם. טלגרם הייתה פופולרית מאוד במדינות כמו איראן ורוסיה בגלל מאפייני האבטחה שלה. זה לא מפוקח או מצונזר על ידי שום ממשלה או חברה. הוא גם מסתיר מטא נתונים מההודעות שנשלחות עליו, מה שמקשה על המעקב מי שלח איזו הודעה למי.

בשנת 2014 השיקה טלגרם תכונת ערוץ ציבורי שאפשרה למשתמשים לשדר הודעות למשתמשים אחרים שנרשמו לערוצים שלהם. זה שונה מהצ’אטים הפרטיים שהם רק בין שני אנשים – ערוצים ציבוריים יכולים

בדצמבר 2017, טלגרם הודיעה שהגיעה ל-200 מיליון משתמשים פעילים חודשיים, וזה אבן דרך משמעותית עבור כל חברה, שלא לדבר על אפליקציית הודעות. החברה גם הודיעה כי תתחיל לייצר רווח מהשירות באמצעות מודעות ושירותים חדשים בתשלום כגון מדבקות ומשחקים.

ללא צנזורה טלגרם

טלגרם היא אפליקציית הודעות המציעה שירות צ’אט לא מצונזר. טלגרם הושקה ב-2013, ומאז היא צוברת פופולריות. הוא מספק פלטפורמת הודעות למשתמשים לשוחח עם חבריהם ובני משפחתם בפרטיות של הצפנה מקצה לקצה.

משתמשים יכולים גם ליצור ערוצים ציבוריים שבהם הם יכולים לשתף תוכן כמו תמונות, סרטונים וקבצים אחרים עם יותר מ-100 חברים בקבוצה.

טלגרם היא אפליקציה המאפשרת למשתמשים לתקשר זה עם זה על ידי שליחת הודעות וקבצים. לאפליקציה יש גם תכונה הנקראת “קבוצות” המאפשרת ליותר מאדם אחד להיות בצ’אט הקבוצתי ולשתף קבצים.

החצר האחורית טלגרם

Backyard Telegram  היא פלטפורמת מדיה חברתית חדשה המספקת סביבה בטוחה ומאובטחת עבור אנשים לשוחח זה עם זה. מדובר באפליקציה שעוצבה במיוחד עבור השוק הישראלי, היא זמינה בעברית ובערבית.

הוא נוצר על ידי קבוצת יזמים שרצו ליצור דרך אישית ובטוחה יותר לתקשר באינטרנט.

טלגרם היא אפליקציית הודעות שנוצרה בשנת 2013 על ידי פאבל דורוב. זו הייתה דרך פופולרית עבור אנשים לתקשר, במיוחד אלה במדינות שבהן המדיה החברתית מצונזרת.

האפליקציה פופולרית ביותר בזכות ההצפנה שלה מקצה לקצה והיכולת לשלוח הודעות עם טיימרים להרס עצמי. טלגרם שימשה גם כדרך לארגן הפגנות ולשתף מידע על שחיתות פוליטית.

החברה נוסדה ברוסיה אך היא עזבה את המדינה לאחר שנחסמה על ידי הרשויות ברוסיה. מאז התרחבה טלגרם ל-190 מדינות ויש לה למעלה מ-200 מיליון משתמשים חודשיים ברחבי העולם.

קבוצות טלגרם ללא צנזורה

מכיוון שטלגרם היא אפליקציית הודעות פרטיות, הכללים שונים ממדיה חברתית ציבורית כמו פייסבוק או טוויטר. זה יכול להיות יתרון למי שרוצה ליצור קבוצות ללא צנזורה.

לקבוצות בטלגרם אין הגבלה ואין שום דרך שמישהו יידע על מה אתה מדבר. זה נותן לאנשים את החופש לדבר על דברים שהם לא היו מסוגלים לדבר עליהם בפומבי.

קבוצות טלגרם ללא צנזורה אינן חדשות, אך הן הופכות נפוצות יותר באפליקציה. הסיבה לכך היא שקבוצות טלגרם ללא צנזורה מציעות סביבה פרטית ובטוחה יותר למשתמשים לחלוק את מחשבותיהם ודעותיהם.

החדשות החמות טלגרם

טלגרם החדשות החמות היא פלטפורמה המספקת מידע מגוון, כגון חדשות ובידור. היא נוסדה בשנת 2016 על ידי קבוצת המדיה הבינלאומית Hot News Media Group. המטרה של כלי התקשורת החדשים הזה הייתה לספק לאנשים חדשות מכל העולם בפורמט קל לקריאה. לחברה משרדים בלונדון, מוסקבה וניו יורק.

את הרעיון לפרויקט זה הגתה אולגה טוקרצ’נקו, שהיא כיום מנכ”לית החברה. יש לה גם מניות בו.

טוקרצ’נקו אמרה שהיא רוצה ליצור משהו דומה ל-BBC World Service או CNN International אבל עם יותר התמקדות במעורבות במדיה חברתית ופחות בשידורי טלוויזיה, שהם

הימין הלא מתנצל של הצל

ימין הצל הלא מתנצל הוא מונח שנטבע על ידי הסופרת והאקטיביסטית, לורי פני, כדי לתאר את עלייתן של תנועות שמרניות קיצוניות שהועצמו בעקבות עליית המדיה החברתית.

ימין הצל הלא מתנצל הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות עקב עליית המדיה החברתית והיכולת שלה להפיץ רעיונות במהירות ובקלות. המונח נטבע על ידי לורי פני, שגם טוענת שהתנועות הללו הן תגובת נגד לפמיניזם ולתנועות פרוגרסיביות אחרות.

מברק הצללים הוא ארגון ימני שנוסד בתחילת שנות ה-2000 על ידי קבוצת אנשים שלא היו מרוצים מההטיה השמאלנית של התקשורת המרכזית.

המטרה העיקרית של הקבוצה היא לספק אלטרנטיבה לתקשורת המיינסטרים והצליחה בכך. The Shadow Telegram גדל להיות אחד ממקורות החדשות הפופולריים ביותר באמריקה ואף זכה לזכותו להשפיע על תוצאות הבחירות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן