דף הבית » חדשות מקומיות » התעדכן בחדשות בית שמש
חדשות בית שמש

התעדכן בחדשות בית שמש

בית שמש היא עיר במחוז ירושלים בישראל, השוכנת כ-20 קילומטרים מערבית לירושלים.

בית שמש הייתה בחדשות רבות לאחרונה בשל מאבק מתמשך בין יהודים חרדים לישראלים חילונים. הקהילה החרדית שם היא בדרך כלל שמרנית וקפדנית יותר. הדבר הוביל לעימותים עם תושבים אחרים שאינם חרדים, כמו נשים שמתלבשות לא צנוע או נשים שאינן נשואות עם ילדים.

העיר בית שמש ממוקמת במרכז הארץ, והיא העיר הגדולה ביותר במחוז ירושלים. יש בה כ-80,000 תושבים. האוכלוסייה גדלה ביותר מ-20% בעשור האחרון, וקצב הגידול הזה צפוי להימשך. העיר נוסדה בשנת 1950 ונקראה על שם העיירה המקראית בית שמש (בית השמש).

המתיישבים הראשונים היו יהודים שהגיעו מירושלים וכן יהודים שהגיעו מעיראק, איראן ותימן. הם הקימו קהילה דתית עם קרקע גדולה שנרכשה בתרומות מחו”ל.

חדשות בית שמש עוסקות בחיי היומיום של העיר הזו בישראל. אוכלוסייתה מונה כ-80,000 נפשות והיא ממוקמת במחוז ירושלים.

בית שמש נוסדה בשנת 1983 והיא אחת הערים הצעירות בישראל. עיר זו נחשבת לאחת הערים הדתיות בישראל והיא שימשה מרכז למתיישבים רבים שעברו לכאן ממקומות אחרים בישראל או מחו”ל.

עיתון בית שמש

עיתון בית שמש הוא עיתון יומי ישראלי היוצא לאור בבית שמש. הוא נוסד על ידי דוד בן-גוריון ותומכיו ב-16 בדצמבר 1948. שמו המקורי של העיתון היה “הארץ” והוא פורסם בשם “הארץ העברי” עד 1974 אז שינה את שמו ל”בית שמש”.

העיתון “בית שמש” מסקר את כל החדשות המתרחשות במקום, כולל סיפורים על תרבות העיר, הכלכלה, החינוך ועוד. כמו כן, מפרסמים מאמרים על ערים נוספות בארץ ובחו”ל.

זהו העיתון היומי הישראלי היחיד המופץ באופן בלעדי באזור ירושלים.

רצח בבית שמש

בשנת 2015 הורשע יוסף חיים בן דוד ברצח שירה בנקי, שמתה מפצעיה לאחר שנדקרה על ידו במצעד הגאווה בירושלים. הוא הורשע גם בניסיון רצח של שישה בני אדם נוספים ונידון למאסר עולם. המקרה הוביל לשורה של שינויי חקיקה שחוקקה ממשלת ישראל.

רצח נערה בת 13 בבית שמש עורר זעם ברחבי הארץ. הקורבן, תאיר ראדה, נדקרה ביום שני למוות על ידי נער בן 16 מבית ספרה.

רצח תאיר ראדה, ילדה בת 13 בבית שמש, עורר זעם ברחבי הארץ. הקורבן נדקרה למוות על ידי נער בן 16 מבית הספר שלה ביום שני.

המשפחה והחברים של תאיר היו הרוסים וזועמים מהאירוע ודרשו לעשות את הדין על הפשע הנורא הזה.

418 בית שמש

418 בית שמש הוא סרט תיעודי קצר המדבר על העיר בית שמש, ישראל. זוהי עיר שחווה עלייה באוכלוסייה החרדית וההשפעות שהיו לה על האוכלוסייה הלא חרדית. הסרט התיעודי מתחיל קודם כל בדיבור על האופן שבו האוכלוסייה החרדית גדלה, ולאחר מכן הוא מפרט כיצד הגידול הזה משפיע על האוכלוסייה הלא-חרדית.

הסרט התיעודי מתחיל במראה כמה לידות יש בבית שמש מדי שנה בגלל שיעור הילודה הגבוה בעיר הזו. שיעור ילודה גבוה זה נובע ממספר רב של משפחות חרדיות המתגוררות בעיר זו, והוא גרם לבעיות רבות למי שאינו חרדי. בעיה אחת כזו היא

עיריית בית שמש

עיריית בית שמש היא המועצה המקומית בבית שמש, ישראל. העירייה הוקמה בשנת 1950 ומונה היום למעלה מ-80,000 איש.

עיריית בית שמש אחראית על שירותים שונים לתושבי בית שמש וסביבותיה. שירותים אלו כוללים:

– תחבורה ציבורית

– טיהור שפכים

– חינוך

– תכנון מקומי ובקרת מבנים

– רווחה חברתית

– עבודת נוער

בשנת 2007 דורגה בית שמש כאחת הערים העניות בישראל, אך היא מתקדמת בשנים האחרונות.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן