דף הבית » מידע מקצועי » התחלות חדשות לישראל
התחלות חדשות

התחלות חדשות לישראל

The New Beginnings Israel הוא ארגון ללא מטרות רווח המקדם שילוב של ישראלים ויהודים מכל העולם. הארגון נוצר במטרה לסייע לעולים חדשים למצוא את מקומם בחברה הישראלית ולהציע להם תמיכה והכוונה.

ישראל עברה הרבה. אבל זה עכשיו מקום שבו אנשים יכולים להתחיל את חייהם החדשים.

מדינת היהודים היא אחת המדינות המסבירות פנים למהגרים, וכך זה היה במשך מאות שנים. יהודים מכל העולם הגיעו לישראל כדי לבנות כאן את חייהם החדשים, והם תמיד התקבלו בזרועות פתוחות.

אבל ישראל היא לא רק מקום מגורים של יהודים; זה גם מקום שבו אנשים מתרבויות ודתות שונות יכולים למצוא שלום וביטחון – מוסלמים, נוצרים, דרוזים, בדואים וכו’. כולם מוזמנים לארץ הקודש.

התחלות חדשות זה קשה

הבחירות האחרונות בישראל הביאו לממשלה חדשה. זו הפעם הראשונה בתולדות ישראל שמפלגת הימין הליכוד נמצאת בשלטון ללא שותפים קואליציוניים.

את הממשלה החדשה מרכיב ראש הממשלה בנימין נתניהו, שיעמוד בראש מפלגת הליכוד וגם ימונה לראש הממשלה. שתי המפלגות הנוספות בקואליציה הן קולנו והבית היהודי בראשות משה כחלון ונפתלי בנט בהתאמה.

ממשלת ישראל החדשה הזו תצטרך להתמודד עם מספר נושאים דחופים, כמו רפורמה בכלכלת ישראל כדי להפוך אותה לתחרותית יותר בינלאומית והתמודדות עם דאגות ביטחוניות לגבי איראן וסוריה.

התחלות חדשות הן קשות. קשה להתחיל חיים חדשים כאשר עברת כל כך הרבה. אבל זה לא בלתי אפשרי. ובישראל תוכלו למצוא הרבה אנשים שמוכנים לעזור לכם בדרך.

ישראל היא ארץ של תקווה, של אמונה ושל אופטימיות. לפני אלפי שנים הוגלה העם היהודי ממולדתו ועליו הוטלה המשימה לבנות את חייהם בארץ זרה, בין זרים וזרים. הם הצליחו כנגד כל הסיכויים וכיום הם אחת המדינות המצליחות בעולם עם אחד מהתמ”ג לנפש מהגבוהים בעולם וחידושים טכנולוגיים מובילים כמו Waze או Mobileye ששינו את האופן שבו אנחנו נוהגים היום.

חרדות מהתחלות חדשות

ישראל היא מדינה עם היסטוריה ארוכה של סכסוכים. כך למשל, מלחמת ערבי-ישראל נמשכה בין השנים 1948-1949 ומלחמת ששת הימים נמשכה בין השנים 1967-1973. המלחמה האחרונה הייתה הסכסוך הישראלי-פלסטיני שהחל בשנת 2000 ונמשך עד היום. זה גרם לישראלים רבים לחוות חרדה לגבי ביטחונם ובטחונם, כמו גם ביטחונם של יקיריהם.

חרדות מפני התחלות חדשות ישראל הוא אסופת חיבורים הבוחנת את ההיסטוריה הסוערת של המדינה ואת האתגרים העומדים בפניה עם כניסתה לפרק הבא.

הספר הוא קריאה מעוררת תובנות ומעוררת מחשבה לכל מי שמתעניין בישראל בת זמננו.

החיבורים בספר זה נכתבים על ידי מומחים וחוקרים מרחבי העולם, ביניהם יועץ ישראלי לביטחון לאומי לשעבר, עיתונאי לבנוני, דיפלומט אמריקאי, היסטוריון ישראלי, חוקר פלסטיני ועוד רבים.

הספר כולל גם תרומות של כמה מהסופרים הנודעים בישראל: דוד גרוסמן, עמוס עוז וא.ב. יהושע.

חגים בתרבויות שונות

ישראל היא מדינה עם רוב יהודי. זוהי גם המדינה היחידה בעולם שבה יהודים יכולים לחגוג את כל החגים שלהם, מפסח וחנוכה ועד פורים ויום כיפור. בישראל, לכל חג מסורות ומנהגים ייחודיים משלו, אותם חוגגים יהודים דתיים וחילונים כאחד.

החג החשוב ביותר בשנה בישראל הוא יום הכיפורים, המתקיים ב-10 בתשרי (החודש השביעי) בלוח העברי. זהו יום צום שנמשך משקיעה ועד שקיעה. ביום זה אין לעבוד או לאכול כלל. היום שלאחר מכן הופך לחגיגה חשובה הנקראת שמחת תורה או יום העצמאות שפירושו “חג חג התורה”. יום כיפור נקרא “יום כיפור” כי הוא נשמע כמו תפילה שנקראת “יום כיפור”, שפירושה “כך תנצח”.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן