דף הבית » מידע מקצועי » הנה משהו שלא ידעתם עליו: חדשות נס ציונה
הנה משהו שלא ידעתם עליו חדשות נס ציונה

הנה משהו שלא ידעתם עליו: חדשות נס ציונה

מרכז הארץ מכיל את היישוב נס ציונה. אוכלוסייה של 50,351 ו-15,579 דונם בשליטתה בשנת 2019. (15.579 קמ”ר [6.015 מ”ר]). ואדי חנין, על שם כפר ערבי סמוך, ונחלת ראובן, המכונה לעתים “אחוזת ראובן”, היו שמות קודמים של נס ציונה. ראובן לרר היה הבעלים המקורי של הנכס ומי שייסד את היישוב היהודי בו ב-1883.

במהלך המרד הערבי 1936–1939 ומלחמת ערב-ישראל ב-1948 פלשו כוחות ערבים לנס ציונה. אלקוביבה וזרנוקא, שני כפרים ערביים, וכפר אהרון וטירת שלום, שני יישובים נידחים שהם כיום חלק מנס ציונה, היו מעורבים שוב ושוב בסכסוך מזוין (כיום מערב רחובות). כדי להילחם בסכנות אלו, הצטרפו רוב בני הנוער של נס ציונה ל”הגנה”. אל-קוביבה וזרנוקא נתפסו על ידי חטיבת גבעתי ב-19 במאי לאחר פינוי תושביו הערבים של סרפנד ב-15 במאי 1948.

נס ציונה בחדשות הוא אתר חדשות קהילתי פלורליסטי התומך במתן במה לכל באיזור להתבטא ללא מעצורים.

למידע נוסף, בקר בכתובת https://nessziona.net

עיריית נס ציונה

במרכז הארץ יש את העיר נס ציונה. אוכלוסייתה מנתה 46,900 בשנת 2015. היא שוכנת מדרום לתל אביב במישור החוף הישראלי, כ-10 קילומטרים מהים התיכון. ראשון לציון, באר יעקב ורחובות מהוות את הגבול הצפוני, המזרחי והדרומי של העיר בהתאמה. בנוסף גובלים בעיר בית חנן, בית עובד, כפר הנוער עיינות וקיבוץ נצר סרני. בשל ייעוד עירוני האוסר על פיתוח מבנים גבוהים משמונה קומות, העיר נוצרה עם תחושה כפרית. שני אזורי תעשייה וקריית ויצמן, פארק הייטק, ממוקמים בעיר.

• גן לאומי נחל רובין

מיקום יפהפה לטיול בימים חמים, מושלם לכל בני המשפחה בכל הגילאים, אם כי עם כמה אתגרים בהגעה למקום,

• הפארק הלאומי Sandstone Hills

למרות שהכניסה תתאפשר רק עבור מכוניות 4X4, זהו מקום ממש יפה לטייל אליו מהשכונה. מלמעלה נשקף נוף מקסים של העיירות הסמוכות. שווה לטייל כי יש עצים וצל בשפע. האזור מסודר ובעיקר לא מפותח; ניתן לראות מגוון רחב של צמחים וחרקים תוך כדי טיול בשבילים הפשוטים יחסית; זה גם מקום מצוין לילדים.

• משימת בריחה

הטירוף החדש ביותר במשחקי לוח ריאליסטיים הוא משחק חדר בריחה, הכולל פריצה מחדר נעול. משחק המחשב המפורסם “Escape the Room” שימש השראה לרעיון מאחורי משחקי הבריחה. המשחק הזה הפך פופולרי להפליא ברחבי העולם.

אתה תהיה מרותק לתא אמיתי בחדר הבריחה של נס ציונה, אפוף מסתורין. עם זאת, עם חידות ואפקטים רבים, משחק מחשב ירגיש לך אמיתי לחלוטין. המטרה שלך היא לאתר רמזים ולהשלים פאזלים ומשימות מקוריות שיובילו אותך לחופש (בריחה מהחדר).

נס ציונה נט

אבי בן דוד השיק את נס ציונה נט בשנת 2020 כהמשך לעיתון “כל נס ציונה”, שייסד בשנת 1987 ופרסם וניהל עד סוף 2020. תוך התמקדות בטיפוח הרגשה מיוחדת של קהילה של “עיר”. עם לב קולוניאלי” ומגביר את הגאווה המקומית, מיקום זה מבקש להביא לכם את ההתרגשות של נס ציונה בכל יום. * בהתקנת האפליקציה, אתה מסכים לקבל עדכוני אימייל והתראה.

my ziona

אולי יעניין אותך מידע ספציפי בנוגע לעיריית נס ציונה כתושבי נס ציונה. ניתן ללמוד עוד על מגוון השירותים הרחב שהעירייה מציעה לאזרחיה ממש כאן בעמוד נס ציונה שלי, לרבות: משרדי העירייה, כל מחלקותיה ואגפיה, לרבות מספרי טלפון ושעות פעילות, המוקד העירוני 106, שירותים חברתיים , ועוד.

כמו כן, ניתן להתעדכן בכל פעולות העירייה, לרבות רישום לבתי ספר, ארנונה, מענקי סטודנטים, תכניות נוער ופרסים שהושגו על ידי העיר ואזרחיה.

ניתן להיעזר בקישור לאתר העירייה, www.nzc.org.il, בו נלקח המידע המוצג בדף האינטרנט אודותיה, להרחבת המידע.

 

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן